Deçanit

Lajmet e fundit

Fuqitë e mëdha rrisin presionin për Kosovën, kërkojnë zbatimin e vendimit për Manastirin e Deçanit

Washingtoni dhe Brukseli në vazhdimësi kanë kërkuar nga institucionet e Republikës së Kosovës që të implementojnë vendimin e Gjykatës Kushtetuese…

Read More »
Lajmet e fundit

Rregullimi i qendrës së Deçanit, Komuna fton qytetarët të japin mendime

Komuna e Deçanit, ka formuluar një pyetësor në lidhje me mendimet e qytetarëve për rregullimin e qendrës së qytetit. Me…

Read More »
Lajmet e fundit

Reagon Osmani, thotë se nuk ka premtuar toka për Manastir të Deçanit për ftesën nga SHBA në Samit

Presidentja Vjosa Osmani ka reaguar pas raportimit të gazetës Metro se ‘ka premtuar toka për Manastirin e Deçanit në këmbim…

Read More »
Lajmet e fundit

Vjosa Osmani premton toka për Manastir të Deçanit, për të siguruar ftesë në Samitin Amerikan

Dje gjatë ditës u raportua se SHBA kishin vendosur të ftonin Kosovën në Samitin e Demokracisë që organizohet nga presidenti…

Read More »
Lajmet e fundit

Rohde mbështet qëndrimin e Cramon në lidhje me Manastirin e Deçanit

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka mbështetur qëndrimin e raportueses për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon,…

Read More »
Back to top button