botë

Lajmet e fundit

Meta e uron Haradinajn për mbajtjen e zgjedhjeve, i quan më demokratiket në botë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vizituar kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj me bashkëpunëtorë, në ditë e dytë të vizitës…

Read More »
Bota

Britania pritet të jetë vendi i parë në botë që do ta mposhtë Covid-in me vaksina

Britania do të jetë vendi i parë në botë që do të mundë pandeminë, ka pohuar Nadhim Zahawi – pasi…

Read More »
Bota

Nga 100 qytetet me ajrin më të ndotur në botë, 94 janë në Indi, Kinë dhe Pakistan

Çdo vit, një “tym i trashë” mbulon kryeqytetin e Indisë, Nju Delhi. Javën e kaluar, u bë aq keq për…

Read More »
Bota

Japonia me internetin më të shpejtë në botë, mund të shkarkoni 80 mijë filma për një sekondë

Inxhinierët në Japoni kanë vendosur një rekord të ri botëror për internetin më të shpejtë – dhe është aq i…

Read More »
Auto

Ky Citroën Ami është ndoshta makina më e ngadaltë e policisë në botë

Ishujt grekë, një destinacion i preferuar për turistët gjatë verës, po bëhen gjithnjë e më popullorë edhe për projektet e…

Read More »
Back to top button