Sport

Tifozët e Manchester Unitedit protestojnë kundër Glazers, bllokojnë hyrjet në terren

Mbështetësit e Manchester Unitedin kanë hyrë në fushën stërvitore të klubit Carrington të enjten në mëngjes për të protestuar kundër pronarëve të klubit në lidhje me Superligën Evropiane.

Rreth 20 tifozë bllokuan hyrjen në terren para se të hynin dhe të pozonin me banderola të shkruar.

“Ne vendosim kur të luani”, “Glazers out” dhe “51% MUFC 20”, ishin pankartat e tifozëve të Unitedit.

Trajneri i të Kuq, Ole Gunnar Solskjaer u foli protestuesve, të cilët hynë në vend menjëherë pas orës 9 të mëngjesit, përpara se të shoqëroheshin jashtë.

Tifozët hynë në terrenin e klubit para se të kishte arritur shumica e ekipit të parë dhe bllokuan të dy hyrjet ndërsa qëndronin me parullat e tyre.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button