FashionLife Style

Si të visheni si një personazh i “Squid Game” për Halloween

Pavarësisht nëse e keni shikuar tashmë të gjithë sezonin e parë ose jeni ende duke u përgatitur mendërisht për ta parë – ka një shans shumë të vogël që nuk keni dëgjuar për dramën e re koreane “Squid Game” në Netflix.

Duke u shfaqur nga 17 shtatori, seriali ka bërë tashmë valë ndërkombëtare për shfaqjen e tij mbresëlënës dhe, natyrisht, përfundimet e tmerrshme për shumë nga personazhet.

Përtej aksioneve të larta, historive bindëse dhe temave të thella, një nga elementët goditës të shfaqjes është vlera e saj e veçantë e prodhimit.

Regjisori i “squid game” kishte probleme financiare dhe e kaloi kohën kafeneve duke shkruar serialin që po thyen rekorde në netflix
Regjisori i “Squid Game” kishte probleme financiare dhe e kaloi kohën kafeneve duke shkruar serialin që po thyen rekorde në Netflix

Me sete të gjalla, të ndërlikuara dhe një hierarki të tërë pjesëmarrësish, uniformat e të cilëve janë shumë domethënëse, interneti tashmë ka shpërthyer me kostumet e Halloween-it të frymëzuar nga “Squid Game”.

Ndërsa shfaqja u shfaq në Netflix vetëm një muaj para Halloween, është e qartë se fansat nuk po lejojnë që koha të ndalojë ata që të nxjerrin kostumin e përsosur.

Më poshtë ua sjellim tri kostume që duhet t’i provoni nëse jeni fansa të serialit:

Si të visheni si një personazh i “squid game” për halloween

Si të visheni si një personazh i “squid game” për halloween

Si të visheni si një personazh i “squid game” për halloween

/Telegrafi/

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button