Lajmet e funditRajoni

Shpërthim në Spitalin Modular të Tetovës, raportohet për viktima

Në orët e mbrëmjes ka ndodhur një shpërthim tek Spitali Modular i Tetovës.

Raportohet se nga zjarri ka edhe viktima, ndërkohë që nuk dihen shkaqet e zjarrit, raporton Alsat.mk.

Në vend ngjarje kanë arritur zjarrfikësit dhe po tentojnë të shuajnë zjarrin dhe të nxjerrin pacientët që ishin të shtruar për kurim në spital.

Disa medie raportojnë se dyshohet për së paku 10 viktima, shumica pacientë që po kuroheshin nga Covidi.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button