BotaLajmet e fundit

Rreth 4 milionë viktima nga COVID-19

Numri i viktimave nga COVID-19 në botë ka shkuar në 3 milionë e 813 mijë e 319, sipas faqes botërore të statistikave worldometers.info, përcjell Gazeta Express.

Ndërsa, sipas kësaj faqeje, numri i të infektuarve me këtë virus në botë ka shkuar në 176 milionë e 551 mijë e 81.

160 milionë e 556 mijë e 750 persona janë shëruar nga ky virus.

Amerika prinë me numrin më të madh të rasteve të infektuara me gjithsej 34 milionë e 316 mijë e 5 raste dhe 614 mijë e 958 viktima.

Pastaj India me 29 milionë e 485 mijë e 65 raste dhe 371 mijë e 225 viktima dhe Brazili me 17 milionë e 376 mijë e 998 të infektuar dhe 486 mijë e 358 viktima.376 mijë e 998 të infektuar dhe 486 mijë e 358 viktima.

Related Articles

Leave a Reply

Back to top button