Day: October 10, 2021

Ymeri: Ka një shprehje të nervozës në videon e Kurtit
Lajmet e fundit

Ymeri: Ka një shprehje të nervozës në videon e Kurtit

Analisti Visat Ymeri mendon se është e rrezikshme qasja e kryetarit të VV’së dhe kryeministrit Albin Kurti ndaj mediave, në…
Haradinaj: Duhet të dyfishohen pagat e veteranëve të luftës dhe të mos u mohohet e drejta e punësimit
Lajmet e fundit

Haradinaj: Duhet të dyfishohen pagat e veteranëve të luftës dhe të mos u mohohet e drejta e punësimit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka folur sot para veteranëve dhe familjarëve të të rënëve…
Abdixhiku: Xhafer Tahiri nuk n’dalet kurrë së punuari për Vushtrrinë
Lajmet e fundit

Abdixhiku: Xhafer Tahiri nuk n’dalet kurrë së punuari për Vushtrrinë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, vizitoi sot komunën e Vushtrrisë, ku u prit nga i pari aktual…
Kawasaki do të orientohet në motoçikletat elektrike deri në vitin 2035
Auto

Kawasaki do të orientohet në motoçikletat elektrike deri në vitin 2035

Kompania Kawasaki Heavy Industries (KHI) njoftoi se do të zhvendosë gamën e produkteve të saj në modelet elektrike deri në…
Kosova e varur shumë nga diaspora, paratë e mërgimtarëve diktojnë rritjen ekonomike
Lajmet e fundit

Kosova e varur shumë nga diaspora, paratë e mërgimtarëve diktojnë rritjen ekonomike

Ekonomia vazhdon të jetë e varur nga paratë që diaspora dërgon në Kosovë. Paratë e dërguara dhe ardhja e tyre…
Back to top button