Day: October 7, 2021

Zyra e Prokurorit të Specializuar kërkon refuzimin e aplikimit të mbrojtjes së Veselit
Lajmet e fundit

Zyra e Prokurorit të Specializuar kërkon refuzimin e aplikimit të mbrojtjes së Veselit

Zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) ka kërkuar nga gjykatësi paraprak, Nicolas Guillou, që të refuzojë aplikimin e mbrojtjes së…
12 viktima dhe 533 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri
Lajmet e fundit

12 viktima dhe 533 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se 12 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në…
Analisti gjerman: Macron po bllokon liberalizimin e vizave për Kosovën dhe zgjerimin e BE-së
Lajmet e fundit

Analisti gjerman: Macron po bllokon liberalizimin e vizave për Kosovën dhe zgjerimin e BE-së

Analistë ndërkombëtarë kanë komentuar samitin e së mërkurës në Slloveni, BE-Ballkani Perëndimor dhe deklaratën e nxjerr nga ky samit. Ata…
Kurti për “Bloomberg”: Miliardat për Ballkanin Perëndimor duhet të ndërlidhen me vlerat e BE–së
Lajmet e fundit

Kurti për “Bloomberg”: Miliardat për Ballkanin Perëndimor duhet të ndërlidhen me vlerat e BE–së

Në margjina të Samitit të Bashkimit Evropian me shtetet e Ballkanit Perëndimor në Bërdo të Sllovenisë, Kryeministri i Republikës së…
Ministri i Tajvanit: Kina po përgatitet të na pushtojë brenda vitit 2025
Bota

Ministri i Tajvanit: Kina po përgatitet të na pushtojë brenda vitit 2025

“Kina do të jetë e gatshme të përgatisë një sulm total ndaj vendit tonë brenda vitit 2025”. Nuk janë fjalët…
Back to top button