zhvillojnë

Auto

​Pilotët e FSK-së zhvillojnë shkathtësi në pilotim për reagim ndaj krizave dhe emergjencave nga ajri

Pilotët e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) po zhvillojnë shkathtësitë teorike dhe praktike në pilotim dhe mirëmbajtje të helikopterëve…

Read More »
Lajmet e fundit

Pilotët e FSK-së zhvillojnë shkathtësitë në pilotim për reagim në kriza dhe emergjenca nga ajri

Pilotët e Forcës së Sigurisë së Kosovës po vazhdojnë me rifreskimin e shkathtësive teorike dhe praktike në pilotim dhe mirëmbajtje…

Read More »
Bota

ShBA-ja dhe Franca do të zhvillojnë bisedime për zgjidhjen e ndasive

Shtetet e Bashkuara dhe Franca do të zhvillojnë bisedime më 5 tetor në përpjekje për të ulur tensionet diplomatike. Marrëdhëniet…

Read More »
Lajmet e fundit

485 ushtarë britanikë Gurkha zhvillojnë aksion me KFOR-in në Kosovë

Rreth 485 ushtarë të Batalionit të Parë, Royal Gurkha (1RGR), me bazë në Folkestone, bashkë me Brigadën 16, Sulmues Ajrorë,…

Read More »
Auto

Hyundai dhe Rimac zhvillojnë një super veturë me hidrogjen

Në njërën prej kalimeve më të mëdha në auto-industri, kompania kroate çdo herë e më shumë po përmendet si një…

Read More »
Back to top button