zhvillimi

Lajmet e fundit

Zhvillimi rural sigurohet përmes qasjes më të mirë në pronësinë e tokës për gratë në Ballkanin Perëndimor

Sot u mbajt konferenca virtuale mbi çështjen e barazisë gjinore në pronësinë dhe kontrollin e tokës, bashkëorganizuar nga FAO, Deutsche…

Read More »
Lajmet e fundit

Krasniqi në 22 vjetorin e PDK-së: Misioni ynë është zhvillimi dhe krijimi i mundësive të barabarta për qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi në 22 vjetorin e themelimit të kësaj partie ka thënë se PDK…

Read More »
Lajmet e fundit

Mijëra euro kredi për konsum – ekspertët ia lënë fajin pandemisë, ngadalësohet zhvillimi i sektorit privat

Ekspertët e ekonomisë në vend po vlerësojnë se pandemia ka shkaktuar frikë të qytetarët për të marr angazhime të mëdha…

Read More »
Lajmet e fundit

Von der Leyen takon Metën: Prioritet vaksinimi, vendet e punës dhe zhvillimi ekonomik

Pas takimit me kryeministrin shqiptar Edi Rama, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen është takuar në presidencë me…

Read More »
Lajmet e fundit

Projektligji për Gjykatën Komerciale procedohet në Kuvend – Haxhiu: Mundësohet zhvillimi ekonomik

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për Gjykatën Komerciale, raporton Ekonomia Online. Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu tha se krijimi…

Read More »
Back to top button