zhdukurve

Lajmet e fundit

Osmani: Serbia ka përgjegjësi shtetërore për mbajtjen peng të fatit të edhe mbi 1600 të zhdukurve

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka thënë se Serbia ka përgjegjësi shtetërore për mbajtjen peng të fatit edhe të mbi…

Read More »
Lajmet e fundit

BE-ja t’i bëjë presion Serbisë për hapjen e arkivave, të punohet në zbardhje e fatit të të zhdukurve

Bashkimi Evropian (BE) dhe partnerët e tjerë ndërkombëtarë, duhet të ushtrojnë presion ndaj Serbisë për hapjen e arkivave dhe dhënien…

Read More »
Bota

Dita Ndërkombëtare e të Zhdukurve: Dhjetëra mijëra emigrantë afrikanë raportohen të zhdukur

Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq, ka tërhequr vëmendjen për fatin e emigrantëve të panumërt në Ditën e sotme Ndërkombëtare…

Read More »
Lajmet e fundit

Kurti kërkon hapjen e arkivave të shtetit serb: Është përgjigje për zbardhjen e fatit të të zhdukurve

Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar hapjen e arkivave të shtetit serb me qëllim të zbardhjes fatit të personave të zhdukur,…

Read More »
Lajmet e fundit

Osmani: Asnjë çështje në dialog me Serbinë s’është më e rëndësishme se sa kthimi i të zhdukurve

Presidentja Vjosa Osmani, tha se të zhdukurit në luftën e fundit janë plaga me e thellë e gjitha popullit të…

Read More »
Back to top button