zgjidhen

Lajmet e fundit

Ministri Mehaj thirrje të rinjve dhe të rejave të aplikojnë për t’u bërë pjesë e FSK-së: Do të zgjidhen më të mirët

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka inkurajuar të rinjtë dhe të rejat të aplikojnë në konkursin për pranimin e 840…

Read More »
Lajmet e fundit

Haradinaj: Problemet në Prishtinë zgjidhen me buxhetin aktual, në mandatin tim s’do të ketë suficit

Kandidati i AAK-së për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj, ka thënë se për këto ditë sa ka zgjatur fushata zgjedhore,…

Read More »
Lajmet e fundit

Jansha: Të zgjidhen problemet Kosovë-Serbi dhe Maqedoni-Bullgari

Kryeministri i Sllovenisë – vendit i cili aktualisht udhëheq me presidencën e Bashkimit Evropian – Janez Jansha e ka theksuar…

Read More »
Lajmet e fundit

Kelmendi: Pa ndërhyrjen e ShBA-së problemet botërore zor zgjidhen

Profesori i së Drejtës Ndërkombëtare, Sali Kelmendi, ka folur për përshkallëzimin e konfliktit në Lindjen e Mesme mes Izraelit dhe…

Read More »
Lajmet e fundit

Ambasadori gjerman në Beograd: Sa më shpejtë të zgjidhen problemet Kosovë-Serbi

Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, ka deklaruar se nuk ka afate përfundimtare kur bëhet fjalë për dialogun Kosovë-Serbi. Megjithatë,…

Read More »
Back to top button