Vulin

Lajmet e fundit

Vulin reagon ndaj deklaratave të Osmanit, thotë se janë gënjeshtra

Ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, që kishte thënë…

Read More »
Lajmet e fundit

Vulin: Serbisë s’i duhen rusët, për kthim në Kosovë na mjaftojnë serbët e atjeshëm

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Akeksandar Vulin, ka vazhduar me fyerje ndaj shqiptarëve duke i quajtur “shiptari” dhe duke kërcënuar…

Read More »
Lajmet e fundit

Ish-komandanti i FSK-së: Vuçiq dhe Vulin po rekrutojnë mercenarë rusë, për t’i sjellë në veri të Kosovës

Ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Kadri Kastrati, thotë se prezenca ruse në veri të Kosovës është e përditshme.…

Read More »
Lajmet e fundit

Vulin: Kroacia e frikësuar nga forcimi i Serbisë, do ta sulmojnë Vuçiqin

Kroacia ka frikë nga forcimi i Serbisë dhe duke qenë se e njeh presidentin serb Aleksandar Vuçiq si bartës të…

Read More »
Lajmet e fundit

Vulin: Kurti është përgjegjës për gjithçka që ndodhi në Kosovë

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, ka thënë se “kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ishte ekskluzivisht përgjegjës…

Read More »
Back to top button