Vuçiqit

Lajmet e fundit

Strukturat paralele të Serbisë në Kosovë do t’ia ndajnë Vuçiqit “Çelësin e Qytetit të Mitrovicës”

Strukturat paralele dhe ilegale të Serbisë vazhdojnë aktivitetin e tyre në Kosovë. I ashtuquajturi “Organ i përkohshëm i Komunës së…

Read More »
Lajmet e fundit

Sa mund të jetë e barabartë Kosova në “Open Balkan”, dhe sa e sinqertë ishte ftesa e Vuçiqit?

Kosova vazhdon të jetë kundër samitit “Open Balkan”, duke mos qenë pjesëmarrës në asnjë takim me liderët e rajonit, tash…

Read More »
Lajmet e fundit

Nga Presidenca e Kosovës i reagojnë Vuçiqit: Vallaqi është aset i Kosovës

Shefi i kabintetit të presidentes, Blerim Vela, iu është kundërpërgjigjur presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili e deklaroi Vallaqin si…

Read More »
Lajmet e fundit

“Open Ballkan”, zbardhet agjenda e takimit të Ramës, Vuçiqit e Dimitrov në Beograd

Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut do të zhvillojnë më 3 dhe 4 nëntor takimin e radhës të iniciativës “Ballkani…

Read More »
Lajmet e fundit

Von Cramon pas vizitës në Serbi: E konfirmova se partia e Vuçiqit sulmon çdo zë kritik

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka dhënë një intervistë për gazetën serbe “Danas” pas vizitës që…

Read More »
Back to top button