vazhdim

Lajmet e fundit

Vuçiq kërkon vazhdim të bisedimeve me Kurtin: Të provojmë të krijojmë pak mirëbesim

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në një konferencë për media ka kërkuar vazhdim të bisedimeve me kryeministrin e Republikës së…

Read More »
Lajmet e fundit

Numërimi i mbi 9 mijë pakove me vota nga diaspora bëhet ditëve në vazhdim

Pas vlerësimit të 10 934 pakove ta ardhura nga diaspora, janë aprovuar 9 610 pako që do të numërohen kurse…

Read More »
Lajmet e fundit

Kryeministri i ri japonez falënderon Kurtin për urimin, zotohet për vazhdim të mbështetjes ndaj Kosovës

Kryeministri i ri i Japonisë Fumio Kishida ka falënderuar homologun e tij kosovar Albin Kurti për “mesazhin e dashur” që…

Read More »
Lajmet e fundit

Mot i ndryshueshëm, temperaturat për dy ditët në vazhdim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.…

Read More »
Lajmet e fundit

Petkoviq: Beogradi është për vazhdim të dialogut, por Prishtina po ikë nga të gjitha temat

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, është shprehur se Beogradi “absolutisht dëshiron”  që procesi i…

Read More »
Back to top button