variant

Bota

OBSh po monitoron një variant të ri të Coronavirusit të njohur si ‘Mu’

Organizata Botërore e Shëndetit tha se po monitoronte një variant të ri të koronavirusit të quajtur ‘Mu’, shkronja e 12’të…

Read More »
Bota

Shefi i Pfizer: Pritet një variant rezistent ndaj vaksinave

Drejtori i Përgjithshëm i Pfizer, Albert Bourla tha të martën se ai beson se një variant rezistues ndaj vaksinave Covid-19…

Read More »
Bota

Një variant edhe më i rëndë i Covid-19 ka filluar të përhapet në botë

Një variant i ri dhe më i ‘egër’ i koronavirusit po qarkullon në 30 vende, përfshirë Mbretërinë e Bashkuar. Mjekët…

Read More »
Bota

India identifikon variant të ri të koronavirusit

Ministria e Shëndetësisë e Indisë njoftoi të mërkurën se në këtë shtet është identifikuar një variant i ri i koronavirusit.…

Read More »
Back to top button