ushtarë

Bota

Kroacia dërgon 130 ushtarë në Kosovë

130 pjesëtarë të ushtrisë kroate në mesin e tyre edhe gjashtë gra, do të nisen sot për në Kosovë si…

Read More »
Bota

Britania e Madhe dërgon ushtarë në Poloni për të ndihmuar në kufirin me Bjellorusinë

100 inxhinierë ushtarakë britanikë do të ofrojnë mbështetje praktike për të ndihmuar Poloninë të forcojë kufirin lindor me Bjellorusinë, ku…

Read More »
Bota

Tetë ushtarë vriten në konfliktin mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Shtatë pjesëtarë të forcave të Azerbajxhanit u vranë dhe 10 të tjerë u plagosën në përleshjet me trupat armene në…

Read More »
Lajmet e fundit

Kriza me migrantë, Bullgaria dërgon ushtarë në kufi me Turqinë

Bullgaria ka dërguar rreth 350 ushtarë në kufi me Turqinë të hënën (1 nëntor) për të ndihmuar forcat policore që…

Read More »
Bota

Vriten ushtarë në një sulm me bombë me Jemen

Të paktën katër persona janë vrarë dhe pesë të tjerë janë plagosur pas shpërthimit të një makine-bombë në qytetin Aden,…

Read More »
Back to top button