synon

Lajmet e fundit

Serwer: Vuçiqi synon veriun e Kosovës, është ulur përballë Rusisë dhe Kinës

Profesori i Universitetit John Hopkins, Daniel Serwer vlerësoi se pajtimi i Kovës me Serbinë duhet të ndodhë mes dy vendeve…

Read More »
Lajmet e fundit

Kroacia synon furnizimin me energji përmes termocentralit bërthamor

Kroacia është ndër dhjetë vendet anëtare të Bashkimit Evropian që i kanë kërkuar Komisionit Evropian të njohë termocentralet bërthamore si…

Read More »
Bota

ShBA synon të luftojë kërcënimet për dhunë ndaj mësuesve

Departamenti amerikan i Drejtësisë është duke synuar që të luftojë “rritjen shqetësuese të ngacmimeve dhe kërcënimeve për dhunë” kundër mësuesve…

Read More »
Lajmet e fundit

Britania synon zbutjen e krizës me karburante përmes ushtrisë

Britania e Madhe do të angazhojë gati 200 pjesëtarë të ushtrisë, 100 prej të cilëve shoferë, që nga e hëna…

Read More »
Bota

OKB synon të mbledhë mbi 600 milionë dollarë për Afganistanin

Kombet e Bashkuara do të organizojnë të hënën një konferencë për ndihma, me qëllim të mbledhjes së gati 600 milionë…

Read More »
Back to top button