situatën

Lajmet e fundit

Kurti flet për situatën në Bosnje, thotë se kanë një ndërlidhje me Kosovën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka folur për situatën e krijuar në Bosnje dhe Hercegovinë, pas deklaratave të…

Read More »
Lajmet e fundit

Zyba: Deklarata e Vuçiqit për aksion në veri ka qëllim ta mbajë situatën në tension

Zëvendëskryetari në Komisionin për Mbikëqyrjen e AKI-së, Sali Zyba, ka thënë se nuk janë të vërteta deklaratat e presidentit serb…

Read More »
Lajmet e fundit

Ministri Mehaj pret në takim ambasadorin Abbott, biseduan për situatën aktuale të sigurisë

Në vazhdën e takimeve me përfaqësuesit e vendeve partnere, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, priti sot në vizitë ambasadorin e…

Read More »
Lajmet e fundit

Parim Olluri për situatën në veri të vendit: U poshtërua Njësia Speciale eKosovës

Gazetari Parim Olluri në emisionin Pressing të T7, ka thënë se situata në veri prodhoi poshtërim për Njësinë Speciale të…

Read More »
Lajmet e fundit

Von der Leyen pas takimit me Vuçiq: Në dialog të gjendet zgjidhja për situatën me Kosovën

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka takuar në Beograd, Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe kryeministren Ana…

Read More »
Back to top button