sigurisë

Auto

Inxhinieri që ekspozoi çështjet e sigurisë në Hyundai dhe Kia u shpërblye me 24 milionë dollarë nga rregullatorët amerikanë të automjeteve

Një ish-inxhinier i Hyundai Motors u shpërblye me 24 milionë dollarë për raportimin e shkeljeve të sigurisë të kryera nga…

Read More »
Lajmet e fundit

Ibishi: Kërcënimi ndaj Kurtit të merret seriozisht, të rekomandohet ngritja e shkallës së sigurisë

Kërcënimet ndaj liderëve institucional, duhet të trajtohen më shumë seriozitet vlerëson, njohësi i çështjeve të sigurisë, Nuredin Ibishi. Ibishin për…

Read More »
Bota

Shefi i CIA-s takohet me zyrtarë rusë të sigurisë

Drejtori i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës (CIA) në Shtetet e Bashkuara , William Burns, ka udhëtuar drejt Moskës për të…

Read More »
Lajmet e fundit

Eksperti i sigurisë vlerëson se 100 milionëshi është i pamjaftueshëm për mbrojtjen e Kosovës

Eksperti i Sigurisë, Fadil Kajtazi, po vlerëson se buxheti i ndarë me vlerë 100 milionë eurosh, është i pamjaftueshëm për…

Read More »
Lajmet e fundit

Shoqata e Bankave të Kosovës organizon forumin e Sigurisë Kibernetike e Bankare

Shoqata e Bankave të Kosovës, ka organizuar forumin e Sigurisë Kibernetike e Bankare.Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi…

Read More »
Back to top button