siguria kibernetike

Life Style

Politika e privatësisë së WhatsApp dhe Evropa

Autoritetet Irlandeze për mbrojtjen e të dhënave goditën aplikacionin WhatsApp të Meta, ish Facebook, me një gjobë prej 267 milionë…

Read More »
Life Style

Apple padit kompaninë e famshme të përgjimeve kibernetike NSO Group

Apple paditi në gjykatë NSO Group, kompaninë e famshme Izraelite të spyuerëve për përgjim të qeverive dhe shënjestrimin e pajisjeve…

Read More »
Life Style

Krahasuar me 2005 sulmet kibernetike janë rritur me 538%

Nuk përbën surprizë fakti se interneti është përplot rreziqe dhe kërcënime sigurie thuajse në çdo cep të tij, por njohuritë…

Read More »
Life Style

Hakohet GoDaddy, ekspozohen 1.2 milionë konsumatorë

Regjistruesi i domaineve dhe ofruesi i shërbime të hostimit GoDaddy lajmëroi ditën e sotme se ishte hakuar. Kompania tha se…

Read More »
Life Style

Një shtojcë vë në rrezik mbi 1 milionë uebsajte WordPress

Një shtojcë e quajtur Starter Templates zhvilluar nga krijuesit e temës shumë popullore të WordPress Astra, ka një problem sigurie…

Read More »
Back to top button