Shtetit

Lajmet e fundit

Sekretari amerikan i shtetit Anthony Blinken uron 109 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Sekretari amerikan i shtetit Anthony Blinken ka uruar 09 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë. Në urimin e tij, në emër…

Read More »
Lajmet e fundit

Për çka erdhi Lajçaku në Kosovë dhe çka diskutoi me krerët e shtetit?

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak tha më 25 nëntor se ka hapësirë për progres në kuadër…

Read More »
Lajmet e fundit

Osmani në Amerikë takon nënsekretaren e shtetit, diskutojnë për energjinë, sundimin e ligjit dhe marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Në vazhdën e takimeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me nënsekretaren e…

Read More »
Lajmet e fundit

​Kryeprokurori i Shtetit dhe Shefi i EULEX-it flasin për sundimin e ligjit

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pritur në takim Shefin e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në…

Read More »
Lajmet e fundit

Tahiri: Dëshmorët janë shtylla e shtetit dhe historia e kombit që nuk harrohet kurrë

Kryetari aktual dhe kandidati për kryetar të Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri bashkë me Nënkryetarin Namani, ekzekutivin e Komunës, Shoqatën…

Read More »
Back to top button