shteti

Lajmet e fundit

Shteti konfiskon veturat lukzose të blera nga “borxhliu” i Kadri Shalës, protagonistit të 2 milionëshit

Dy milionë e 77 mijë euro kishin kaluar nga Thesari i Shtetit përmes katër transaksioneve në llogarinë e kompanisë private…

Read More »
Lajmet e fundit

Presidenti serb: Çfarë na duhet shteti nëse në vend të nesh vendosin BE-ja dhe ShBA-ja?

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq tha sot se Serbia është një vend i lirë dhe i pavarur, që merr vendimet…

Read More »
Lajmet e fundit

Murati: Shteti do të garantojë punësimin e secilit të ri që hyn në tregun e punës

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka paralajmëruar fillimin e jetësimit të skemës së garantuar të punësimit për…

Read More »
Lajmet e fundit

“Nuk provohet shteti o djem”, Fatmir Limaj e komenton deklaratën e famshme të tij pas situatës në Veri

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, e ka komentuar deklaratën e famshme të tij të dhënë në ‘Pressing’ në prag…

Read More »
Bota

I mungojnë shoferët, shteti evropian pritet t’i zbusë rregullat për viza

Përderisa para pompave të derivateve filluan të formohen kolona në mëngjesin e së shtunës, zyra e kryeministrit britanik, Boris Johnson,…

Read More »
Back to top button