Shtetet

Bota

Rritja e rasteve me COVID në Evropë, shtetet marrin masa për personat që refuzojnë vaksinën

Disa vende në Europë kanë marrë masa kundrejt personave të cilët nuk janë vaksinuar, kjo për shkak të rritjes së…

Read More »
Bota

OBSh-ja i paralajmëron shtetet që të mos e vonojnë rivendosjen e kufizimeve

Organizata Botërore e Shëndetësisë i ka paralajmëruar shtetet me numër në rritje të rasteve të koronavirusit që të mos jenë…

Read More »
Bota

Kush janë tetë senatorët që i kërkuan sqarime Bidenit për shtetet që i ftoi në Samitin për Demokracinë?

Tetë senatorë amerikanë i kanë dërguar letër presidentit Joe Biden, për t’i kërkuar sqarime lidhur me kriteret që janë përdorur…

Read More »
Lajmet e fundit

Samiti për Demokracinë, sinjali i Joe Biden për shtetet autoritare dhe mosftesa e Kosovës

Presidenti Biden do të organizojë edhe Samitin për Demokraci, që do të mbahet më 9 dhe 10 dhjetor të këtij…

Read More »
Life Style

Shtetet e Bashkuara dëbojnë një tjetër kompani Kineze të telekomunikacionit

Uashingtoni ka revokuar licencën e një prej kompanive Kineze më të mëdha të telekomunikacionit duke vënë theksin tek siguria kombëtare.…

Read More »
Back to top button