shtet

Lajmet e fundit

Miftaraj për deklaratën e Rakiqit: Në çdo shtet normal, më e pakta do të ishte shkarkimi dhe ndjekja penale e tij

Tutje, njohësi i çështjeve të drejtësisë komentoi edhe deklaratën e djeshme të përfaqësuesit të BE-së, Josep Borrell, i cili aksionin…

Read More »
Bota

Ky shtet vazhdon të regjistroj raste me virusin Ebola

Një rast i ri me Ebola është konfirmuar në pjesën lindore të Republikës Demokratike të Kongos, tha sot zyrtari shëndetësor…

Read More »
Lajmet e fundit

Kurti: Qytetarët duan një shtet demokratik

“Demokracia ka nevojë për qytetarë aktivë dhe të mirë informuar që marrin pjesë dhe angazhohen”, tha Kryeministri i Republikës së…

Read More »
Lajmet e fundit

Vulin: Kurti e di se derisa Vuçiq të jetë në krye të Serbisë, Kosova nuk do të jetë kurrë shtet

Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, i është përgjigjur Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, i cili gjatë…

Read More »
Bota

77% e popullsisë në këtë shtet marrin dozën e dytë të vaksinës anti-Covid

Italia, një ndër vendet më të goditura nga pandemia e koronavirusit është duke e rimarrë veten pak nga pak dhe…

Read More »
Back to top button