shndërrohet

Bota

SHBA në pritje të stuhisë shkatërruese Ida që mund të shndërrohet në uragan

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë në gatishmëri këtë fundjavë për shkak të stuhisë tropikale Ida, e cila do t’i…

Read More »
Lajmet e fundit

Tahiri: Pushteti i Kurtit çdo ditë po shndërrohet në regjim politik arbitrar

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri thotë se Kurti përveçse e ka shndërruar pushtetin e tij në ndërmarrje…

Read More »
Lajmet e fundit

Arkitekti Shoshi: Kisha në UP mund të shndërrohet në muze të mizorisë së viteve 90-ta

Sali Shoshi, arkitekt dhe studiues i trashëgimisë kulturore, duke komentuar mbajtjen e liturgjisë në kishën serbe në kampusin e UP-së,…

Read More »
Bota

Aeroplani “i harruar” që rrëshqiti nga pista në Turqi, do të shndërrohet në restorant

Tri vjet pasi rrëshqiti nga pista dhe përfundoi në një shpat, një aeroplan pasagjerësh, i braktisur në fatin e tij,…

Read More »
Lajmet e fundit

Ahmeti: Hamami nuk do të shndërrohet në Muze

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka sqaruar polemikat rreth ndërtesës së “Hamimi i Madh”. Ahmeti tha se kjo…

Read More »
Back to top button