shkak

Bota

Çekia shpall gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të pandemisë

Republika Çeke ballafaqohej më 25 nëntor me dy sfida përballë pandemisë derisa numri në rritje i personave të infektuar ka…

Read More »
Bota

Holanda në alarm për shkak të COVID-19, edhe më tej dërgon pacientë për trajtim në Gjermani

Holanda filloi transportimin e pacientëve me COVID-19 përtej kufirit në Gjermani të martën për të lehtësuar fluksin ndaj spitaleve. Një…

Read More »
Bota

Kryebashkiaku i Pernikut nuk përjashton mundësinë që shkak i aksidentit në Bullgari të jetë dhe moti i ligë

Në vendin e ngjarjes ku ku humbën jetën 46 persona, ka qëndruar edhe kreu i komunës së Pernikut, Stanisllav Vladimirov,…

Read More »
Bota

Protesta të mëdha në Evropë për shkak të kufizimeve të vendosura si pasojë e rasteve me Covid-19

Disa protestues hodhën fishekzjarre ndaj oficerëve të policisë, të cilët ndërhynë me gaz lotsjellës dhe ujë. Demonstruesit janë kryesisht kundër…

Read More »
Auto

Mijëra automjete Tesla Model X dhe S tërhiqen për shkak të një defekti në airbag

Disa automjete Tesla Model X dhe S nga viti 2021 mund të kenë një problem me airbag. Një tërheqje e…

Read More »
Back to top button