Serbi

Lajmet e fundit

Pahor të dielën për vizitë në Serbi, do të takohet me Vuçiq

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, të dielën do të qëndrojë për vizitë në Serbi. Pahor do të takohet me presidentin…

Read More »
Lajmet e fundit

Kapen 520 kilogramë marihuanë në Serbi, pretendojnë se ka hyrë nga Kosova

520 kilogramë marihuanë, e paketuar në 134 pako, janë kapur nga policia në Nish të Serbisë, të cilat, siç raportojnë…

Read More »
Lajmet e fundit

“Open Balkan”, mbahet sot takimi i radhës në Serbi

Sot në Serbi mbahet takimi i radhës për nismën “Open Balkan”. Mbledhja pritet të zhvillohet në parlamentin serb në Beograd,…

Read More »
Lajmet e fundit

Lajçak në Serbi për të përçuar mesazh për dialogun

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak, sot po qëndron për vizitë në Beograd. Lajçak do të ketë takime…

Read More »
Lajmet e fundit

Punëtorët vietnamezë në fabrikën kineze në Serbi thërrasin për ndihmë

Ata dridhen nga të ftohtit në baraka pa ngrohje. Janë të uritur dhe nuk kanë para. Pasaportat e tyre janë…

Read More »
Back to top button