Rusia

Lajmet e fundit

Kështu i cilëson Vuçiq marrëdhëniet në mes të Serbisë dhe Rusisë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, është pritur në takim nga homologu rus, Vladimir Putin në Soçi të Rusisë. Vuçiq tha…

Read More »
Bota

Rusia thotë se ShBA-ja këtë muaj ka ushtruar sulm bërthamor kundër saj

Ministri i Mbrojtjes i Rusisë të martën i akuzoi aeroplanët bombardues amerikanë se kanë kryer një ushtrim për sulm bërthamor…

Read More »
Bota

Ukraina: Forcat e kontrolluara nga Rusia po e rrisin gatishmërinë për luftë, kanë kryer ushtrime të mëdha

Drejtoria për Inteligjencë në Ministrinë e Mbrojtjes në Ukrainë tha të martën se forcat e kontrolluara nga Rusia në lindje…

Read More »
Bota

ShBA paralajmëron Evropën se Rusia mund ta pushtojë Ukrainën

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë paralajmëruar aleatët e Bashkimit Evropian se Rusia mund ta pushtojë Ukrainën. Siç shkruan Bloomberg,…

Read More »
Bota

Rusia publikon pamje të aeroplanëve luftarakë mbi Bjellorusi

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar një video ku thotë se shihen dy aeroplanë bombardues të tipit Tu-22M3 në…

Read More »
Back to top button