rekomandon

Bota

Vaksinim deri në Krishtlindje, FDA rekomandon Pfizer për fëmijët deri në 11 vjeç dhe gratë shtatzëna

Të premten, Pfizer publikoi të dhëna të reja sa i përket vaksinës së saj Anti-Covid, sipas të cilave ka rezultuar…

Read More »
Bota

Qeveria amerikane nuk rekomandon më një dozë ditore të aspirinës për njerëzit mbi 60 vjeç

Një komitet ekspertësh i qeverisë amerikane tha të martën se nuk rekomandon më një dozë ditore të aspirinës për të…

Read More »
Bota

OBSh rekomandon vaksinën e parë kundër malarias

Organizata Botërore e Shëndetit ka rekomanduar përdorimin masiv të vaksinës së parë të malaries për fëmijët, e cila mund të…

Read More »
Lajmet e fundit

​IPK rekomandon suspendimin e një zyrtari policor

Departamenti i Hetimeve të IPK-së i ka rekomanduar sot Policisë së Kosovës suspendimin e një zyrtari policor me gradën e…

Read More »
Lajmet e fundit

IShP në Shqipëri rekomandon mësimin në oborrin e shkollës

Mësimi në klasa këtë vit do të bëhet në bazë të rregullave strikte në një kohë kur nisja e vitit…

Read More »
Back to top button