receta gatimi

Anti Pasta

Antipastë e shpejtë – Brusketa me bukë misri

Kjo recetë për brusketa me bukë misri është shumë e thjeshtë dhe shumë e shijshme nëse pëlqeni bukën e misrit.…

Read More »
Pjata Speciale

Si të gatuajmë Sushi

Si të përgatisim Sushi, një pjatë tradicionale japoneze në mënyrën sa më të lehtë. Receta për sushi Prep Time30 mins…

Read More »
Ëmbëlsira

Tiramisu me fistika ose siç njihen ndryshe pistacchio

Tiramisu me pistacchio ndryshon nga versioni klasik i tiramisu, pasi përbërjes të mbushjes i shtohet krem pistacchio. Për dashamirësit e…

Read More »
Shëndetësi

Panxhar me Hudhër dhe Vaj Ulliri Për Tensionin dhe Aneminë

Panxhari është një nga perimet më të shëndetshme të nëntokës. Ngjyra e kuqe e tij pasuron gatimet e kuzhinës shqiptare…

Read More »
Ëmbëlsira

Mousse me kafe dhe çokollatë pluhur

Kjo recetë është ideale për ata që admirojnë shijen e kafes. Pas shumë tentativash po ndaj me ju këtë mousse…

Read More »
Back to top button