punës

Lajmet e fundit

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës shënon njëvjetorin e themelimit, mban Kuvendin e punës

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës në njëvetorin e themelimit ka mbajtur edhe Kuvendin e punës, raporton Ekonomia Online.…

Read More »
Bota

Portugalia ndalon me ligj që shefat t’u dërgojnë SMS punëtorëve pas orarit të punës

Një ndryshim në Kodin e Punës në Portugali mund të ndikojë pozitivisht në jetën e miliona punonjësve, sidomos atyre që…

Read More »
Bota

ShBA, thellohet beteja për vaksinimin e detyrueshëm në vendet e punës

Vaksinimi i detyrueshëm kundër Covid-19 në vendin e punës vazhdon të jetë një çështje e debatueshme në Shtetet e Bashkuara.…

Read More »
Lajmet e fundit

Lëndohet një person në vendin e punës në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person është lënduar në vendin e punës në Suharekë, shkruan Gazeta Express. Sipas…

Read More »
Lajmet e fundit

Kjo është përqindja e punëtorëve që kanë kontrata të përhershme të punës

Gjetja e një pune është sfidë për qytetarët në Kosovë. E kur këtë ta kalojnë, ata i pret edhe një…

Read More »
Back to top button