publik

Lajmet e fundit

Kur paga në sektorin publik rritet për 44 euro, në sektorin privat zbritet për 31 euro

Komentatori politik Ermal Sadiku ka folur pagat në sektorin publik dhe atë privat dhe dallimin mes tyre. Sadiku në emisionin…

Read More »
Auto

Gjermania inkurajon të moshuarit të mos ngasin veturën: Kthejeni patentën dhe ju pret transporti publik falas

Më shumë se një e treta e pjesëmarrësve në trafik që pësuan një aksident fatal ishin 65 vjeç e lart.…

Read More »
Lajmet e fundit

Haradinaj: Të miratohet Ligji për Paga, po rrezikohet krejt sektori publik

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka mbajtur tryezën me temën “Pagat në sektorin publik, statusi aktual i…

Read More »
Lajmet e fundit

Ujësjellësi “Prishtina” të premten mban diskutim publik për tarifat e reja, INDEP reagon

Faturat e ujit pritet të pësojnë po ashtu rritje nga fillimi i vitit të ardhshëm. KRU “Prishtina” ka njoftuar se…

Read More »
Lajmet e fundit

Shpend Ahmeti paralajmëron tërheqjen e Arben Vitisë nga angazhimi publik

Kryetari në largim i Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar pas rezultatit të zgjedhjeve në Prishtinë, ku fitues doli Përparim Rama…

Read More »
Back to top button