përpjekje

Lajmet e fundit

Hoxhaj: Rusia dhe Serbia po bëjnë përpjekje për të krijuar kaos në rajon

Ish-ministri i jashtëm I Kosovës Enver Hoxhaj ka thënë se ajo që po bën Rusia dhe Serbia në Bosnje dhe…

Read More »
Lajmet e fundit

Çitaku kritikon pushtetin: S’ka përpjekje për menaxhimin e pandemisë, vetëm arrogancë

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka kritikuar pushtetin për menaxhimin e pandemisë Covid-19. Çitaku përmes një shkrimi në llogarinë e…

Read More »
Lajmet e fundit

O’Connell nuk e harron Kosovën, gëzohet që sheh përpjekje për ta luftuar korrupsionin

Ish-ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell është shprehur i lumtur për, siç tha, angazhimin e Kosovës për…

Read More »
Bota

Turmat shtypin njëri-tjetrin në përpjekje për të shpëtuar, shtatë të vdekur jashtë aeroportit të Kabulit

Shtatë civilë afganë kanë vdekur në turmat jashtë aeroportit të Kabulit, ndërsa njerëzit me çdo kusht përpiqen të ikin nga…

Read More »
Lajmet e fundit

Hoxhaj: Zgjedhja e kryetarit të ri nuk është përpjekje për ta zëvendësuar Thaçin apo Veselin

Enver Hoxhaj ka thënë se vendimi i javës që shkoi për ta shpallur Konventën zgjedhore të PDK-së, është përcjellë sot…

Read More »
Back to top button