Përparim

Lajmet e fundit

Daut Haradinaj: Përparim Rama i lidhur me biznesmenë të fuqishëm në Londër, njerëz të PDK-së

I ftuar në njërin nga televizionet kombëtare, kandidati për kryetar të Prishtinës, Daut Haradinaj u pyet nga analistët në studio…

Read More »
Bota

Merkel thotë se ka përparim modest në zgjidhjen e problemit mes Kosovës dhe Serbisë

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi dhe vet se nuk e mbështeti dhënien e një date të caktuar vendeve të Ballkanit…

Read More »
Lajmet e fundit

Merkel pas takimit me Kurtin dhe Vuçiqin: Ka një përparim të vogël

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel foli për takimin që e pati me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e…

Read More »
Lajmet e fundit

Ambasada e SHBA-së në Serbi: Ka përparim në Dialogun e Brukselit, koha të përmbyllet procesi

Për negociatat në Bruksel është deklaruar edhe ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godrey. Godrey ka rikonfirmuar ato që ka thënë…

Read More »
Lajmet e fundit

Merkel i kërkon Vuçiqit ta njohë Kosovën: Shpresoj se do të kemi përparim

Kancelarja gjermane Angela Merkel pas takimit të sotëm me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka shpresuar për progres në fazën…

Read More »
Back to top button