përfitojnë

Lajmet e fundit

Të akuzuarit nga Specialja përfitojnë miliona euro ndihmë financiare

Të gjithë ish-pjesëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilëve u është konfirmuar aktakuza nga Dhomat e Specializuara, kanë zgjedhur…

Read More »
Lajmet e fundit

Kurti: Grupet kriminale përfitojnë materialisht nga kjo situatë, kemi lëshuar 9 mijë targa të përkohshme

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, pas situatës së veri ka kërkuar nga qytetarët në atë pjesë që të qëndrojnë të…

Read More »
Lajmet e fundit

280 mijë nxënës përfitojnë librat shkollorë falas në Shqipëri

Nisma “Librat Falas” po vijon në të gjitha shkollat publike në Shqipëri iduke i pajisur të gjithë nxënësit e ciklit…

Read More »
Lajmet e fundit

Murati: Ditët në vijim do të njoftojmë qytetarët se si mund të përfitojnë nga mbi 40 milionë eurot e ndara sot

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati është deklaruar lidhur me ndarjen e mbi 40 milionë eurove që u…

Read More »
Lajmet e fundit

Kosova dhe Bosnja, në mesin e vendeve që do të përfitojnë vaksina nga ShBA-ja

Shtëpia e Bardhë paraqiti të hënën planin e saj për shpërndarjen e 55 milionë dozave të vaksinave kundër sëmundjes COVID-19.…

Read More »
Back to top button