Njohësi

Lajmet e fundit

“Thembër e Akilit”, njohësi i çështjeve kushtetuese për Asociacionin: Qeveria Kurti të mos ndërrojë pozicion

Marrëveshja e arritur në Bruksel gjatë vitit 2013 mes Kosovës dhe Serbisë për të themeluar Asociacionin e komunave serbe po…

Read More »
Lajmet e fundit

Njohësi i sigurisë: Ardhja e Ramës dhe shtimi i patrullimit nga KFOR qetësoi situatën në veri

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Fatmir Çollaku, ka thënë se me ardhjen e kryeministrit Edi Rama në Kosovë dhe shtimi…

Read More »
Lajmet e fundit

Për tri vjet Serbia investoi 500 milionë dollarë në ushtri, njohësi i sigurisë thotë se po rrezikohet Kosova

Shteti serb për tri vjet radhazi ka investuar në modernizim të ushtrisë në vlerë prej 500 milionë dollarë, raporton Ekonomia…

Read More »
Lajmet e fundit

Njohësi i çështjeve protokollare: Kurti dje në Elysee bëri disa gabime, postimi i dhuratës “mbrapsht” njëra prej tyre

Njohësi i çështjeve protokollare, Tomorr Avdia, është shprehur se gjatë vizitës që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e pati në…

Read More »
Lajmet e fundit

Njohësi i Kushtetutës: Presidentja Osmani ka bërë shkelje, kur ka shkarkuar Dakën

Presidetja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka shkelur Kushtetutën kur e ka shkarkuar nga detyra kryesuesën e KQZ-së, Valdete…

Read More »
Back to top button