ndalen

Lajmet e fundit

SBAShK kërcënon sërish me grevë: Kur të fillojnë grevat është vështirë të ndalen

Kryetari i SBASHK, Rrahman Jasharaj ka folur rreth paralajmërit për hyrjen në grevë të mësimdhënësve. Jashari tha se ka ardhur…

Read More »
Bota

Nga sot rregulla të reja në Itali, protestat anti Green Pass nuk ndalen

Prej ditës së sotme Italia nis zbatimin e masave më lehtësuese ndaj pandemisë globale. Muzetë, teatrot, kinematë hapen me kapacitet…

Read More »
Bota

Tërmetet nuk ndalen në Greqi

Kreta nuk po gjen qetësi pas tërmetit me magnitudë 5.8 të shkallës rihter që goditi ishullin, ditën e hënë. Aktiviteti…

Read More »
Bota

Kundër vaksinimit të detyrueshëm, nuk ndalen protestat në Francë

Prej ditësh vijojnë protestat në disa qytete të Francës kundër masave të reja anti-Covid, të propozuara së fundmi nga qeveria.…

Read More »
Lajmet e fundit

Deputetja e PDK-së kërkon që të mos i ndalen shtesat punëtorëve shëndetësorë dhe atyre të policisë

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka kërkuar nga qeveria që të mos ja ndalë shtesat punëtorëve shëndetësorë dhe atyre të…

Read More »
Back to top button