ndaj

Bota

Shkencëtari amerikan: Javën e ardhshme kuptojmë efikasitetin e vaksinës ndaj variantit te ri

Mjeku Peter Hotez deklaroi për televizionin amerikan “CNN”, se efikasiteti i vaksinës do shikohet pas një jave. Ai mendon se…

Read More »
Lajmet e fundit

Presidentja Osmani për tragjedinë në Gllogjan: Kjo është goditje ndaj rendit e sigurisë sonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas tragjedisë që ndodhi në Deçan, ku mbetën të vrarë të paktën tre…

Read More »
Lajmet e fundit

Bëri thirrje për hakmarrje ndaj Amerikës, Prokurori kërkon dënimin e Ikballe Hudutit

Në fjalën përfundimtare, në gjykimin ndaj Ikballe Berisha-Hudutit, e akuzuar për shtytje në terrorizëm, prokurori Afrim Shefkiu në seancën e…

Read More »
Lajmet e fundit

Ndriçohen ndërtesat e Qeverisë dhe Kuvendit në Ditën Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Gruas

Me rastin e shënimit të 25 Nëntorit – Ditës Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Gruas, ka filluar fushata e…

Read More »
Lajmet e fundit

Takimi Kurti-Meta: Nuk mund të ketë “Ballkan të Hapur” kur Serbia është e mbyllur ndaj Kosovës

Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Siç njoftohet nga Qeveria, Kurti e…

Read More »
Back to top button