Murati

Lajmet e fundit

Ministri Murati dhe ministrja Nagavci nënshkruajnë Memorandum Bashkëpunimi për kurse në teknologji informative

Në vazhdën e politikave publike që synojnë zvogëlimin e hendekut në mes të kërkesave të tregut të punës dhe edukimit,…

Read More »
Lajmet e fundit

Murati “thumb” Kurtit pasi e priti Taninin e UNMIK-ut në zyrë

Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, ka reaguar pasi kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në takim shefin…

Read More »
Lajmet e fundit

Murati: Shteti do të garantojë punësimin e secilit të ri që hyn në tregun e punës

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka paralajmëruar fillimin e jetësimit të skemës së garantuar të punësimit për…

Read More »
Lajmet e fundit

Sejdiu analizon deri në detaje: Murati po manipulon me koncepte bazike të ekonomisë

Analisti politik dhe njohësi i ekonomisë, Dardan Sejdiu, ka vlerësuar se ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati po manipulon…

Read More »
Lajmet e fundit

Minitri Murati ka një njoftim për subvencionimin e kredive

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar se formulari i aplikimit për subvencionim të kredive personale/konsumuese, tani është hapur…

Read More »
Back to top button