Merkel

Bota

Merkel thotë se vala e katërt e COVID-it po e godet Gjermaninë me “forcë të plotë”

Kancelarja gjermane Angela Merkel e ka përshkruar situatën me COVID-19 në shtetin e saj si shumë dramatike. Si kancelare në…

Read More »
Bota

Merkel i bën thirrje Putinit të ndërhyjë në krizën kufitare të Bjellorusisë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka kërkuar presidentit rus Vladimir Putin që të ndërhyjë në krizën e migracionit në kufirin…

Read More »
Bota

Tensionet Poloni – Bjellorusi, Merkel i kërkon diçka Putinit në telefon

Pas tensioneve në kufirin mes Bjellorusisë e Polonisë, ku shumë emigrantë janë përleshur me forcat polake e janë ndaluar, Kancelarja…

Read More »
Bota

Merkel: Politika ndaj refugjatëve dhe pandemia ishin për mua sfida të mëdha

Në një intervistë për DW, kancelarja në largim Angela Merkel bën një bilanc të mandatit të saj dhe pranon se…

Read More »
Bota

Merkel bën bilancin e 16 vjetëve në pushtet: Politika ndaj refugjatëve dhe pandemia ishin për mua sfida të mëdha

Në një intervistë për DW kancelarja në largim Angela Merkel bën një bilanc të mandatit të saj dhe pranon se…

Read More »
Back to top button