Mergimtaret

Lajmet e fundit

Tërmkolli – presidentes: Po i bie që mërgimtarët janë tanët veç për para dhe vota

Ish-deputetja Melihate Tërmkolli ka shkruar lidhur me kritikat që presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ua bëri autoriteteve zvicerane për mosvaksinimin…

Read More »
Lajmet e fundit

Kupina: Presidentja Osmani nuk e ka fajësuar Zvicrën për mërgimtarët e infektuar, por ka apeluar për vaksinim

Bekim Kupina, këshilltar për media i presidentes Vjosa Osmani ka thënë se presidentja në deklarimin e saj për mediumin zviceran…

Read More »
Lajmet e fundit

Mërgimtarët e infektuar në Kosovë kërkojnë të kthehen në Zvicër, shteti helvetik ua organizon transportin

Radio Televizioni Zviceran (Radio Télévision Suisse – RTS) ka raportuar se ka kërkesa të mëdha të shtetasve zviceranë të infektuar…

Read More »
Lajmet e fundit

Pagesa e Kartonit të Gjelbër për mërgimtarët po shihet si veprim me efekt elektoral

Qeveria e Kosovës ka miratuar ndarjen e pesë milionë eurove për subvencionimin për polisën kufitare për mërgimtarët, për sivjet. Këtë…

Read More »
Lajmet e fundit

Rriten rastet të dhunës policore ndaj qytetarëve krahasuar me vitin e kaluar, ankohen edhe mërgimtarët

Inspektorati Policor i Kosovës këtë vit ka pranuar më shumë ankesa nga qytetarët për sjellje jo profesionale të zyrtarëve policor,…

Read More »
Back to top button