marsit

Lajmet e fundit

Vaksina nga COVAX s’pritet të arrijë as gjatë marsit, MSh-ja angazhohet për burime të tjera

Që nga muaji mars i vitit të kaluar, Kosova është në vendet e shumta të botës që po përballet me…

Read More »
Lajmet e fundit

AVONET organizon pritje tradicionale për nder të 24 marsit “Kafja e Miqësisë dhe Falënderimit”

22 vjet më parë, Aleanca Veri-Atlantike e NATO-s nisi sulmet ajrore ndaj forcave ushtarako-policore serbe. Kjo datë e shënuar në…

Read More »
Bota

Misteret e 21 marsit, 5 teoritë tradicionale që ndodhin vetëm në ekuinoks

Nëse të gjithë e kemi ditur që 21 marsi është ekuinoksi pranveror, meqenëse dita dhe nata janë të barabarta, pranvera…

Read More »
Back to top button