marrë

Lajmet e fundit

Hetuesit bullgarë dërgohen në Shkup për t’ua marrë ADN-të familjarëve të të vdekurve

Një ekip prej gjashtë hetuesish nga Shërbimi Hetimor Kombëtar dhe tre prokurorë të Prokurorisë së Rrethit të Pernikut në Bullgari…

Read More »
Bota

Paralajmërimi i OBSH: Deri në pranverë Covid mund t’i marrë jetën edhe 700 mijë qytetarëve në Evropë nëse…

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) shprehu sot shqetësimin për ndikimin e pandemisë së covid-19 në Evropë. Sipas saj covid mund…

Read More »
Lajmet e fundit

Qeverisja e Shaqir Totaj në Prizren: Nisma do t’i marrë tri drejtori, LDK-së i është “rezervuar” posti i nënkryetarit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tashmë ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve për raundin e dytë në atë komuna, të cilat nga raundi…

Read More »
Lajmet e fundit

Vendosin deputetët – Auditores së Përgjithshme i zvogëlohet paga, do të marrë 2 800 euro

Kuvendi i Kosovës ka marrë vendim që Auditores së Përgjithshme, Vlora Spnaca t’i zvogëlohet paga në 2 800 euro, nga…

Read More »
Bota

Shoferët bllokojnë autostradën për të marrë paratë që ranë nga një automjeti i blinduar

Disa shoferë kanë bllokuar autostradën, pasi u ndalën në mes të rrugës për të mbledhur paratë që dolën nga disa…

Read More »
Back to top button