lufte

Bota

Ukraina: Forcat e kontrolluara nga Rusia po e rrisin gatishmërinë për luftë, kanë kryer ushtrime të mëdha

Drejtoria për Inteligjencë në Ministrinë e Mbrojtjes në Ukrainë tha të martën se forcat e kontrolluara nga Rusia në lindje…

Read More »
Lajmet e fundit

Kokaj tregon si e shkolloi nxënësin serb i cili më pas u bë gjeneral lufte dhe kreu krime në Gjakovë

Deputeti i VV-së, Jahja Kokaj, ka folur për ekzistencën e racizmit në Kosovë. Ai ka thënë se qyteti i Gjakovës…

Read More »
Life Style

Ndryshimi më i fundit në blockchainin e Bitcoin nuk është një luftë civile

Përditësimi i parë i bitcoin në katër vite është live. Është një momenti rrallë konsensusi mes aktorëve kryesorë të ekosistemit…

Read More »
Bota

Gjenerali britanik paralajmëron për rrezikun e një lufte mes Rusisë dhe Perëndimit

Zyrtari më i lartë ushtarak i Britanisë ka përmendur ndryshimin e “karakterit të luftës” dhe ka paralajmëruar se ekziston rrezik…

Read More »
Bota

Gjenerali britanik thotë se ka rrezik të madh për luftë aksidentale mes Perëndimit e Rusisë

Zyrtari më i lartë ushtarak i Mbretërisë së Bashkuar, Gjeneral Sir Nicholas Carter, ka thënë se ekziston një rrezik më…

Read More »
Back to top button