lidhur

Lajmet e fundit

Reagon Daçiq lidhur me vendimin e Kuvendit të Kosovës për mos shërbimin e produkteve serbe

Kryetari i Kuvendit të Serbisë, Ivica Daçiç, ka bërë një reagim lidhur me vendimin e Kuvendit të Kosovës që në…

Read More »
Lajmet e fundit

Avokati i Popullit refuzon kërkesën e Valdete Dakës lidhur me shkarkimin e saj nga presidentja Osmani

Avokati i Popullit është deklaruar sërish rreth rastit të ish-kryetares së KQZ-së, Valdete Daka. Përmes një njoftimi Avokati i Popullit…

Read More »
Lajmet e fundit

Tri padi për shpifje u dorëzuan në shtator ndaj Kusari-Lilës lidhur me deklaratat gjatë fushatës zgjedhore

Tri padi për shpifje janë ushtruar ndaj kandidates për kryetare të Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, për disa deklarata që…

Read More »
Lajmet e fundit

Policia inicion pesë raste lidhur me procesin zgjedhor

Policia e Kosovës, gjatë realizimit të planit operativ për zgjedhjet lokale-balotazhi 2021, në bashkëpunim dhe koordinim me Prokurorinë e Shtetit…

Read More »
Lajmet e fundit

Vazhdon gjykimi ndaj Ukë Rugovës dhe të tjerëve për krim të organizuar lidhur me vizat italiane

Në Gjykatën Themelore në Prishtinë sot pritet të vazhdojë gjykimi ndaj ish-deputetit Ukë Rugova, ish-ministrit të Ministrisë së Kulturës, Rinisë…

Read More »
Back to top button