Liberalizimi

Lajmet e fundit

Kurti thotë se liberalizimi i vizave do të duhej të ndodhte në vitin 2022

Kryeministri Albin Kurti thotë se Kosovës do të duhej t’i hiqeshin vizat në vitin e ardhshëm. Sipas tij, ka ardhur…

Read More »
Lajmet e fundit

Liberalizimi i vizave, ambasadori gjerman takohet sot me Komisionin për Punë të Jashtme

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë do të takohet sot me ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, për të diskutuar…

Read More »
Lajmet e fundit

Austria e përkushtuar për ta ndihmuar Kosovën në rimëkëmbje ekonomike – Weidinger: Liberalizimi i vizave sa më shpejtë

Ambasadori i Austrisë, Christoph Weidinger, tha për Ekonomia Online se janë të përkushtuar të ndihmojnë Kosovën në rimëkëmbjen ekonomike, duke…

Read More »
Lajmet e fundit

Shefi i BE-së s’kërkon detaje për asociacionin – Abazi: Liberalizimi s’u përfshi në përfundimet e Samitit të Brdos

Shefi i zyrës së BE-së në Kosovë, Tomash Szunyog ka diskutuar me anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme dhe…

Read More »
Lajmet e fundit

Shefi i BE-së nuk “interesohet” për Asociacionin – Abazi: Liberalizimi s’u përfshi në përfundimet e Samitit të Brdos

Shefi i zyrës së BE-së në Kosovë, Tomash Szunyog ka diskutuar me anëtarët e Komisionit për Punë të Jashtme dhe…

Read More »
Back to top button