lënë

Lajmet e fundit

Meta kritikon “Open Balkan”: Favorizon Serbinë, Shqipëria dhe Kosova të lënë shfaqjet

Presidenti shqiptar Ilir Meta doli hapur kundër nismës rajonale “Open Balkan” duke e cilësuar atë si iniciativë përjashtuese e që…

Read More »
Lajmet e fundit

Tahiri-Haxhiut: Ku me të lënë BE-ja me bë vetting kur e ke stafin e kriminalizuar

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka replikuar me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ku…

Read More »
Lajmet e fundit

Cakolli: Duke i marrë vet meritat e duke ua lënë paraardhësve kritikat, është jokorrekte

Eugen Cakolli nga Instituti i Kosovës për Demokraci, vlerëson se Qeveria duhet të bartë përgjegjësinë edhe për ngecjet gjatë qeverisjes…

Read More »
Lajmet e fundit

Muhaxheri: Qytetarët refuzuan ta lënë Pejën në duar të praktikantëve politikë

Nën kryetari i Degës së PDK-së në Pejë, Arton Muhaxheri tha se VV-ja ka pasur rënie të votave në këtë…

Read More »
Bota

Liderët botërorë lënë ministren izraelite me karrocë jashtë samitit

Një ministre izraelite ka thënë se nuk mundi të merrte pjesë në samitin COP26 të hënën (1 nëntor), sepse ambientet …

Read More »
Back to top button