lajmet

Lajmet e fundit

Osmani: Kosova është për vazhdimin e dialogut më Serbinë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë zyrtare në Nju Jork, ka takuar kryeministrin e Luksemburgut,…

Read More »
Lajmet e fundit

Mustafit i shkon edhe një padi nga Serbia, ai e ndërlidh me vendimin për targat

Kryetarit të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Luginë, Ragmi Mustafit i ka shkuar edhe një ftesë nga Gjykata për ngritjen…

Read More »
Bota

Erdogan paralajmëron acarim të raporteve me ShBA-në

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha më 23 shtator se raportet e vendit të tij me SHBA-në nuk po…

Read More »
Lajmet e fundit

Nuk përmbahet Vuçiq: Shpërfaq qëllimin për incidente në veri dhe fajëson Kurtin

Me deklaratën e tij se është i shqetësuar për informacionin (e rremë) se tre serbë u rrahën nga pjesëtarët e…

Read More »
Lajmet e fundit

Ish krerët e UÇK-së në Hagë: Të pakënaqur me ushqimin, vizitat familjare dhe orarin e shkurtër të shëtitjeve

Delegacioni i Ministrisë së Drejtësisë në krye me zëvendësministrin Blerim Sallahu, ka vazhduar takimet në kuadër të vizitës zyrtare në…

Read More »
Back to top button