lajmet e dites

Lajmet e fundit

Ambasadori gjerman: Të vendoset qetësia në veri të Kosovës

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë Jorn Rohde, ka reaguar për gjendjen në veri të Kosovës, pas masës së reciprocitetit për…

Read More »
Lajmet e fundit

Selimi: A po komunikon Kurti me Serbinë përmes Rakiqit?

Ish-ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka shprehur shqetësimin e tij për komunikimet e Kryeministrit Kurti me shtetin serb dhe atë…

Read More »
Lajmet e fundit

Vuçiq: Mirë që marrëveshjet e Brukselit janë të vlefshme, nesër mblidhemi urgjent për Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se nëse marrëveshjet e nënshkruara në Bruksel janë të vlefshme atëherë ai të…

Read More »
Lajmet e fundit

Dita e katërt e reciprocitetit, vazhdon status quo-ja në dy pika kufitare me Serbinë

Dy rrugë nacionale që lidhin Kosovën me Serbinë, po vazhdojnë të mbahen të bllokuara nga kamionët dhe veturat e vendosura…

Read More »
Lajmet e fundit

Promovimi i librit të gruas së Kurtit, Vuçiq: Pse VV-ja nuk është thelb i lirisë vetëm për serbët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka komentuar promovimin e librit të gruas së Albin Kurtit, kryeministrit të Kosovës në…

Read More »
Back to top button